Шумен  24 °CПетък, 12- ти Септ.
USD  1.6738 EUR  1.95583
Търси Търси Социални мрежи facebook

Басейнова дирекция „Черноморски район“ чества 20 години от създаването си

Басейнова дирекция „Черноморски район“ чества 20 години от създаването си Източник: Интернет

Област

На Световния ден на водата - 22 март, Басейнова дирекция „Черноморски район“ ще отбележи 20-годишния си рожден ден. 
На тържественото честване e поканенo ръководството на Министерството на околната среда и водите, представители на областни и общински администрации на територията на Черноморския басейнов район, членове на Басейновия съвет, държавни, научни и образователни институции, регионалните инспекции по околната среда и водите, неправителствени организации, служители.
Тържеството ще се проведе на 22 март, от 10.30 часа в хотел Голдън Тюлип Варна. В програмата е включено засаждане на 20 широколистни дръвчета в района около Басейнова дирекция.   
По повод Световния ден на водата на 20 март се проведе онлайн среща с членовете на Младежкия воден парламент. Включиха се над 50 ученици от страната, техните преподаватели и експерт от Басейнова дирекция, които в интерактивна дискусия говориха за основните замърсители на подземните води и споделиха устойчиви практики за тяхното опазване.  
Инициативите, организирани от  Басейнова дирекция, продължават през цялата седмица с празник на водата във варненската детска градина „Звездичка” и открити уроци в ОУ „Кирил и Методий“ – Варна, и в СУ „Константин Петканов“ - Бургас.
Инфо Шумен
 
 


Прочетете също
Top