USD  1.82447 EUR  1.95583
Търси Търси Социални мрежи facebook

Баскетболистите на Шумен победиха Левски с 89:67

Шумен

Шумен направи важна крачки към плейофите след като победи Левски с 89:67 в мач от 30 кръг на Sesame НБЛ. Два кръга преди края на редовния сезон Шумен заема 7 място в класирането с 13 победи и 17 загуби. Въпреки загубата днес Левски държи 8-0 място, което също класира за плейофите. „Сините“ са с актив 12 победи и 18 загуби – със същия актив обаче е и отбора на Ямбол на девета позиция, като десетия и единадесетия във временното класиране – Академик Пловдив и Миньор 2015 са с по 11 победи до момента.
Шумен влезе отлично в срещата, нашият тим играеше добре в защита и след 3 минути игра вече водеше със 7 точки – 8:1. Карим Мане и Дейвид Ролинс загатнаха, че отново ще се движещата сила в нападението на Шумен. Левски обаче също успя да влезе в мача и изравни играта. Неостаряващият капитан на „сините“ – Асен Великов и Златин Георгиев държаха отбора си на прилична разлика от 5-6 точки. В края на частта обаче шуменци отново показаха силата си. Кохайда не даваше никакви шансове в подкошията, а Емилиян Грудов отново се включи добре във важните моменти, както го направи срещу Академик и нашият тим затвори първата четвърт с 11 точки аванс – 26:15.
Втората четвърт започна с два бързи коша за Шумен и разликата скочи до 15 точки. Левски реагира с кош на Великов, а Златин Георгиев вкара необезпокояван тройка, за да намали изоставането на гостите до 10 точки. Владислав Станев обаче върна бързо тройката, а в следващата атака последва страхотен чадър на Ролинс, който спря сигурен кош на бърза атака. Крилото на Шумен буквално скочи до ръба на таблото. Зак направи почти същия чадър и срещу Академик преди 3 дни. От този момент насетне Шумен изцяло контролираше играта. 5 поредни точки на Баръш Мустафа направиха шуменския аванс 18 точки. До края на първото полувреме Левски нямаше отговор и двата отбора се оттеглиха на почивка при 49:32 в полза на домакините.
Второто полувреме не донесе промяна в играта. Дейвид Ролинс водеше шуменското нападение, Мане също вкарваше от трудни позиции, но също доставяше добри аистенции за съотборниците си. До края на третата четвърт разликата достигна 28 точки – 71:43.
В последната четвърт срещата се доиграваше и двата отбора започнаха да правят повече грешки, но най-хубавото бе, че треньорът на Шумен – Янко Янков успя да пусне всички момчета от юношеския отбор. Шумен затвори подобаващо мача с петима играчи от своята собствена школа, което се понрави и на публиката, която бурно аплодираше всяка добра изява на нашите момчета. Шумен затвори мача при 22 точки аванс – 89:67.
В 31 кръг Шумен ще гостува на Берое в Стара Загора, като още там може да си осигури място в плейофите. Мачът ще се играе на 19 април от 19.00 ч. в зала „Общинска“.