USD  1.82822 EUR  1.95583
Търси Търси Социални мрежи facebook

Хандбалният „Шумен 61” на финал за купа „България”

Шумен

Мъжкият хандбален отбор на „Шумен 61” се класира за финала в турнира за купа „България”. В полуфинален сблъсък в зала „Васил Левски” във Велико Търново шампионите и миналогодишни носители на трофея спечелиха леко срещу НСА с 39:27 (19:12) и очакват съперника си за трофея – победителят от втория мач „Локомотив” – „Осъм”.
В първия полуфинал интрига нямаше и това бе очаквано като се има предвид разликата в класите на двата тима. Шуменци доминираха и в двете фази на играта, а и двамата им вратари – Стефанов и Кисьов, направиха добри спасявания. Стефан Ефтимов откри за шампионите, а от 7-метров наказателен удар Миро Симеонов направи 2:0. За столичани Аврамов и Хасан върнаха равенството на таблото за 2:2, а третото и последно равенство в мача бе при 5:5, като до този резултат за шуменци се разписаха още два пъти Ефтимов и веднъж Юсню.
От тук до края на срещата шампионите бяха по-добрият отбор и не дадоха никакъв шанс на „студентите” да завържат интрига в мача. Постепенно в хода на играта „Шумен 61” заздравяваше защитата – в повечето случаи 5 – 1. Отборът бе по-добър и в постепенната атака, и в бързите контри, като до почивката крилото Ефтимов записа 6 попадения.
НСА опита в първите минути на втората част да вземе глътка въздух и вкара два безответни гола, но Сали се разписа бързо, влезлият на смяна Александър Димитров наниза три поредни гола в свой стил, после откриха сметката си влезлите на смяна Йордан Михайлов и Димитър Грозев и на светлинното табло светна 27:17 за шампионите, което тотално предреши изхода на този двубой. Шуменци дори пробваха ефектно „китайско” след пас на Грозев към Сали, но той не успя да оплете кълбото в мрежата.
„Шумен 61”: Кисьов, Т. Добрев - 4, Негованов  - 2, Сали - 6, Ефтимов - 6, Юсню - 2, Т. Димитров - 2 (Стефанов, Николов - 1, Симеонов – 1, Мехмедов - 3, Ал. Димитров - 4, Грозев - 3, Балчев - 2, Михайлов - 3).
„Лесна победа за нас. Доволен съм, че всички взеха участие в мача, както и от начина, по който играхме. Успяхме да спестим сили за финала, което бе и основната ни цел. Благодарим на домакините в Двореца на културата и спорта във Велико Търново за добрата организация”, коментира наставникът на „Шумен 61” Никола Карастоянов.