USD  1.82549 EUR  1.95583
Търси Търси Социални мрежи facebook

Хандбалният „Шумен 61” първи преди плейофите

Шумен

Хандбалният шампион на България при мъжете „Шумен 61” завърши на първо място преди плейофите в голямата четворка, където се разпределят медалите. Това стана ясно кръг преди края на редовния сезон. В Бургас шуменци победиха категорично домакините от „Фрегата” с 31:21 (12:8) и така си осигуриха лидерската позиция, независимо от развръзката на двубоите в последния кръг, в който шампионите почиват.
Срещата край морето поддържаше интрига само в началните минути, в които на светлинното табло резултатът бе равен 4 пъти – при 1:1, 2:2, 3:3 и 5:5. Головата сметка за гостите откри с перфектно попадение Бранимир Балчев, а до това последно в мача равенство при 5:5 се разписаха още Александър Димитров, два пъти Димитър Грозев и веднъж Теодор Добрев. Двата гола на Грозев дойдоха след бързи контри, красиви за окото. След 5:5 гостите не допуснаха до края на мача изравняване на резултата, като до почивката водеха с 2 – 3 гола. Миро Симеонов се разписа от 7-метров наказателен удар, Грозев на два пъти ефектно прехвърли стража на домакините Пламен Иванов, разписаха се още Александър Димитров, Енгинджан Сали и Николай Николов. Направи впечатление ефективността на крилата – Грозев отляво и Ал. Димитров отдясно забиха 7 от 12-те попадения за гостите.
Като цяло още през първите 30 минути стана ясно, че гостите са по-класният отбор и предлагат по-добрия хандбал. Шампионите доминираха със здрава защита, която затрудняваше максимално домакините, на по-висока скорост организираха постепенната атака, а видяхме и няколко бързи контри, завършени с атрактивни стрелби.
През втората част разликата в класите се очерта още по-ясно. В игра се появи и капитанът Йордан Михайлов, който наниза 5 от попаденията. С по-добра игра шампионите посетпенно увеличиха аванси си, той достигна до 10 гола и въпреки някои колебания в играта и опити на домакините да се върнат в мача крайният успех бе достатъчно убедителен.
Съперникът на „Шумен 61” в полуфиналния плейоф ще стане ясен след изиграване на двубоите от последния кръг на редовния сезон.
„Шумен 61”: Ем. Стефанов, Н. Николов – 1, В. Негованов, Ал. Димитров – 6, Т. Юсню, Д. Грозев – 5, Бр. Балчев – 4 (Ив. Кисьов, Х. Хасанов, Т. Добрев – 1, М. Симеонов – 1, К. Мехмедов – 4, Енг. Сали – 1, Ст. Евтимов – 2, Й. Михайлов – 5, Т. Димитров - 1).
„Беше важно за нас да победим в този мач. В началото влязохме доста вяло и неконцентрирано. Единствено благодарение на добрата ни игра в защита успяхме да дръпнем на почивката с четири гола. Второто полувреме стартирахме много по-уверено и концентрирано. Разликата бързо набъбна до 10 гола и оттам нататък я поддържахме.
Важно е, че след тази победа завършваме първи преди плейофите. Ние сме с 3 точки напред и оттук нататък вече няма какво да се случи. Предстои да се изиграят още мачове, за да разберем окончателно кой ще е съперникът ни в първия от серията плейофни двубои. Преди това предстои финалният турнир за Купата на България по хандбал – на 6 – 7 април във Велико Търново”, коментира старши треньорът на шампионите Никола Карастоянов.