USD  1.82549 EUR  1.95583
Търси Търси Социални мрежи facebook

Лесна победа за хандбалния шампион „Шумен” на старта на първенството

Шумен

Шумен 61” взе лесна победа като гост на „Добруджа” в мач от пъвия кръг на новия хандбален шампионат в елита при мъжете. Шампионите показаха класа, играха по-добре и спечелиха заслужено с 32:20 (16:9). Дебют за шуменци направи новото попълнение Тансер Юсню. Добре се включиха и юношите на клуба, които дебютираха в мъжкия състав. Интрига в мача имаше само първите 3-4 минути, когато домакините успяха да поведат първо с 1:0, после с 2:1. Гостите контрираха с две перфектни попадения на Александър Димитров и Димитър Грозев за 2:2. Оттук до края на двубоя водещият тим бе „Шумен 61”. Няколко поредни попадения на Грозев и Александър Димитров след бързи контри дадоха да се разбере, че изненада в този сблъсък няма да има. Всъщност двуоят бе решен между 12-ата и 25-ата минута, когато шампионите нанизаха 7 безответни гола – от 7:5 до 14:5. В тия минути реализираха отново Грозев, Ал. Димитров, Пламенов и капитанът Михайлов, разписа се и юношата Каников. След почивката картината на игралното поле не се промени, въпреки че треньорът на гостите Никола Карастоянов промени състава и от резервната скамейка се извъртяха всички състезатели. Шампионите играха със самочувствие, бяха по-добре организирани в защита, а когато вдигаха оборотите и в нападение, нещата им се получаваха. Няколко хубави попадения след завършване на контри реализира Теодор Димитров, добре се включи пивотът Савов, а опитният Миро Симеонов реализира единственото 7-метрово хвърляне в мача. На вратата на гостите добри изяви имаха Ивайло Костов и Хасан Хасанов. Костов записа 15 спасявания, а влезлият за малко след почивката Хасанов отрази 3 удара на „Добруджа”. Най-резултатен за победителите бе Димитър Грозев, който наниза 6 гола във вратата на противника. За добричлии с най-много попадения се отчете Йордан Николов – 6. „Изиграхме добър мач на старта на първенството. Видя се още колко много работа ни очаква. В защита положихме усилия, успяхме да приложим това, което тренирахме. В нападение все още има какво да се желае. Младите се включиха много добре – тепърва ще трупат още увереност и самочувствие. Грешките, които допуснаха, ще изчистим по време на тренировки”, коментира треньорът на шампионите Никола Карастоянов. „Шумен 61”: Ивайло Костов, Тансер Юсню - 1, Александър Димитров - 5, Димитър Грозев - 6, Димитър Пламенов - 3, Виктор Каников - 1, Йордан Михайлов - 1 (Хасан Хасанов, Георги Атанасов - 2, Мирослав Симеонов - 1, Енгинджан Сали, Кирил Савов - 3, Берк Гюнай - 3, Бранимир Балчев - 1, Теодор Димитров - 4, Стефан Ефтимов – 1. Във втория кръг шуменци приемат отбора на „Фрегата” (Бургас). Мачът е идната събота, 24 септември от 17 ч в зала „Арена Шумен”. Инфо Шумен