Шумен  22 °CПетък, 29- ти Март
USD  1.80911 EUR  1.95583
Търси Търси Социални мрежи facebook

Момчетата на Шумен са шести във финалния турнир за републиканско първенство при 15 годишните Източник: БК Шумен

Шумен

Момчетата на Шумен са шести в крайното класиране при 15 годишните този сезон. Нашият тим отстъпи в неделя в мача за 5/6 място от Делфин Бургас с 59:62.
Срещата срещу Делфин започна равностойно от самото си начало. Двата отбора са добри познайници от мачовете си в редовния сезон на източния регион. През почти цялата първа четвърт отборите си разменяха кошове, като Делфин все пак беше по-точния отбор и взе частта с 1 точка – 15:14. Шумен предложи много по-добра игра през втората четвърт, показа добра защита и спираше по-голяма част от атаките на отбора от Бургас. Нападението ни се възползва от грешките на Делфин и преди почивката взехме аванс от 8 точки – 33:25.
Второто полувреме започна с нова силна игра на Шумен под двата коша. Делфин обаче също играеше добре в защита през третата четвърт, което им даде самочувствие и изравниха играта до края на периода. Шумен все пак сложи още 3 точки аванс към преднината си – 49:38. Четвъртата част обаче нещата се обърнаха на 180 градуса. Делфин играеше отлично в защита, а нападението им се отпиши и момчетата от Бургас започнаха да вкарват от почти всяка позиция. Шуменският аванс започна да се топи и в последните две минути “делфините” вече водеха с точка. Шумен не намери сили да обърне резултата отново в своя полза и бургазлии затвориха мача с 62:59.