Търси Търси Социални мрежи facebook

Наградиха победителите в турнира по шах "Шуменско лято"

Наградиха победителите в турнира по шах "Шуменско лято" Източник: СКШ "Шумен"

Шумен

Πриключи турнирът по ускорен шах за деца "Шахматно лято", организиран от Спортния клуб по шахмат "Шумен" (общо 33 участника). В четири възрастови категории бяха отличени призьорите след изиграване на 6 кръга. В категорията за деца до 8 години най-добре представилият се състезател е Иван Параскевов. Втори е Кристиян Наимов. Тонислав Тончев зае третото място.
До 10 години най-предно място в крайното класиране завоюва Живко Калоянов. Второто място зае Еге Емре. Владимир Пенев е трети.
До 12 години първенец е Николай Вълчанов. Втори е Радосвет Димитров от Русе. Ренан Ахмед е трети.
Боряна Димитрова е победител до 14 години в турнира. Андон Василев е втори. Христиан Пашкулев е трети.
На призьорите бяха връчени медали. Грамоти и предметни награди получиха всички участници в турнира.
В неделния ден представителят на СКШ "Шумен" на Държавното Индивидуално Първенство по блиц в гр.Асеновград до 14 години - шуменецът Християн Илиев спечели второ място и сребърен медал, с 5,5 точки от 7 възможни, на половин точка от заелият първо място Никола Канов.