Търси Търси Социални мрежи facebook

„Шумен 61” откри полусезона с рутинна победа

„Шумен 61” откри полусезона с рутинна победа Източник: ХК Шумен 61

Шумен

С рутинна победа откри пролетния полусезон в мъжкия хандбален елит отборът на „Шумен 61”. В домакинската си зала „Арена Шумен” шампионите надиграха „Добруджа” категорично с 37:26 (на полувремето 17:11) и продължават да са първи в класирането с 8 победи от 8 мача.
Срещата бе интересна, въпреки че интрига в сблъсъка на практика нямаше. Подопечните на треньора Никола Карастоянов поведоха още в първите минути с два поредни гола на Бранимир Балчев и до последната сирена не допуснаха изравняване на резултата. Третото попадение заби крилото Димитър Грозев след бърза контра. Домакините поддържаха аванс от 2 – 5 гола и това бе закономерно на фона на играта. До почивката и двата тима не вложиха достатъчно бързина в атаката, повечето нападения бяха постепенни, но пък за сметка на това домакините обраха овации с добри завършващи комбинации и хубави стрелби. Красиви голове забиха Кирил Савов, Бранимир Балчев, Димитър Грозев, Стефан Ефтимов, Тансер Юсню, Тедор Димитров.

Треньорите Никола Карастоянов и Костадин Семерджиев още през първата част пробваха различни варианти на състава, от който поради трамви отсъстваха капитанът Йордан Михайлов и пивотът Димитър Пламенов. В игра обаче се извъртяха всички 16 от тимовия лист.
Двамата вратари имаха добри изяви, като докато бе в игра, Ивайло Костов парира 12 удара, между които и два 7-метрови. Добри изяви на вратата имаше и вторият страж Хасан Хасанов.
В първите минути на втората част гостите опитаха да вдигнат оборотите и да върнат интригата. Успяха да реализират 4 безответни гола до резултат17:15. Шампионите обаче бързо отвърнаха на удара и след 3 безответни попадания на Грозев, Теодор Димитров и Александър Димитров поставиха отново нещата на мястото им. Голямата разлика в резултата се натрупа в последните минути на срещата, когато шуменци заздравиха много защитата, добричлии пропуснаха няколко поредни нападения и бяха наказани с бързи голове след скоростни атаки само с 2 - 3 паса.
„Шумен 61” игра в състав: Ив. Костов, Н. Николов, К. Савов - 3, Ст. Евтимов - 4, Т. Юсню - 4, Д. Грозев - 5, Бр. Балчев - 4 (Х. Хасанов, Т. Добрев - 1, В. Негованов – 1, М. Симеонов, К. Мехмедов – 6, Е. Сали – 1, Ал. Димитров – 1, В. Каников – 2, Т. Димитров - 5)