Шумен  8 °CСъбота, 20- ти Април
USD  1.83594 EUR  1.95583
Търси Търси Социални мрежи facebook

Шумен записа втората поредна победа в НБЛ след като се наложи като гост над Берое Стара Загора Източник: НБЛ

Шумен

Шумен записа втората поредна победа в НБЛ след като се наложи като гост над Берое Стара Загора със 103:98 в мач от 26 кръг. Това е пета победа на шуменци в шампионата и вече можем да кажем, че смело гледаме към 8 място даващо право на участие в плейофите. Въпреки загубата Берое остава на 7 място с 11 победи и 13 загуби с почти сигурно място в плейофите.
Срещата започна равностойно, двата отбора си разменяха кошове в началото без никой да се откъсва напред. Шумен първи показаха, че желаят силно победата. Нашият тим успяваше да се справи в защита, а Ел-Амин, Кнедеров и едно от новите попълнения – Маркъс Гилберт изведоха шуменци със 7 точки напред – 18:11. Берое обаче бързо отговори чрез Келси Бароу, Дарин Иванов и Дариъс Хол. Домакините не изпуснаха инициативата до края на първата четвърт и я затвориха с 4 точки аванс – 31:27.
Втората четвърт продължи с по-добра игра на заралии, които продължиха да показват отлична успеваемост в нападение. Александър Тодорович се разигра за домакините и почти не изпусна изстрел във втората четвърт. Центърът на Берое вкарваше от почти всяка възможна позиция – тройки, средна дистанция и разбира се в подкошието, където нямаше шуменски играч, който да го спре. Шумен отново разчиташе основно на Кендеров и Ел-Амин да носят точките в атака. Авансът не Берое достигна 13 точки. Шумен успяваше до края на първото полувреме да се държи по-равностойно и не позволи на съперника да се откъсне недостижимо. Почивката дойде при 11 точки аванс за домакините – 62:51.
Шумен излезе преобразен отбор за второто полувреме. Нашият тим играеше изключително агресивно в двете фази на играта. Защитата ни успяваше да затрудни максимално заралии при организиране на атаките. Топката трудно стигаше до Тодорович или Дариус Хол. Нападението ни пък намери ритъма си и водени от безупречния Ел-Амин, започнахме бързо да топим изоставането. Шест минути бяха нужни на шуменските баскетболисти да изравнят резултата. Добрата игра на Амин в нападние, който освен, че вкарваше от почти всяка позиция, успяваше и да захранва съотборниците си с подавания. Рей Идоу, Кендеров и Ачар Шен се възползваха от асистенциите на Иш, за да дадат преднина от 5 точки на Шумен. Берое обаче не се предаваше. Домакините отново намериха начини да стигат до коша на Шумен и до края на третата част последва размяна на кошове.
Нашият тим все пак влезе с преднина от 4 точки в последната четвърт. Двата отбора се захапаха здраво и въпреки, че резултатността падна и грешките преобладаваха мачът бе изключително интересен за наблюдаване. Берое опитваше основно с пробиви и през високите си играчи в подкошието да стига до точки, докато Шумен имаше един перфектен Ишмаел Ел-Амин, който вкарваше и създаваше ситуации за съотборниците си. Мачът бе решен от защитата, всички в шуменския отбор се бореха за всяка отскочила топки, което бе слабата страна на отбора ни преди този мач. Адриян Секулов, както винаги се отличи със сърцата игра и множество откраднати топки. Идоу и Кендеров реализираха на бърза атака и Шумен успя да задържи преднина от 3-4 печки през почти целия период. Берое изравняваха на няколко пъти и имаха възможност да си върнат преднината, но шуменската защита просто не допусна обрат. Последния съдийски сигнал дойде при 103:98 за Шумен.
Следва пауза в първенството, заради мачовете за Купата на България. Следващият мач на Шумен ще се играе на 1 парил от 18.00 ч. в пловдивската зала “СИЛА”, а съперник ще е Академик. Срещата е директен сблъсък за 8 място и за да запази шансове за класиране в плейофите Шумен трябва да го спечели на всяка цена.